Edelmetaal info
Zilver
Zilver is van zichzelf te zacht om het te verwerken als sieraad, daarom worden zilveren sierraden gemaakt van een legering. Zilver word meestal gecombineerd met koper. Zilver mag pas verkocht worden als zilver als het van de beste kwaliteit is dus 1e gehalte en 92.5% zilver. 1e gehalte zilver word ook wel sterling silver genoemt.
1e Gehalte (sterling silver) | 92.5 % zilver |
2e Gehalte | 83.3 % zilver |
3e Gehalte | 80.0 % zilver |
Dit teken word in alle 925 zilveren sieraden gezet |
Goud
Goud word opgedeelt in groepen, puur goud is 24 karaats. Sieraden van 24 karaats goud worden bijna niet gemaakt omdat goud een zeer zacht materiaal is. Goud word vaak gecombineerd met koper om het materiaal harder te maken. Echter mag goud pas verkocht worden als goud als er minimaal 58,5% goud in zit (14 karaat). Daarom vind u bij ons alleen gouden sieraden van 14 karaat.
|
Dit teken word in alle 14 karaat sieraden gezet
Verispect BV Toezichtbedrijf en kenniscentrum
Alle juweliers in nederland worden gecontroleerd door Verispect.
Verispect verzorgt – in opdracht van de Rijksoverheid – het toezicht op de naleving van:
- de metrologische wetgeving (de Metrologiewet);
- de Wet op de kansspelen;
- en de Waarborgwet.
Verispect heeft als belangrijkste functie de bescherming van de consument en het behoeden van de handel tegen fraude en oneerlijke concurrentie. Speerpunt in de bedrijfsvoering van Verispect is daarom het optreden als onafhankelijk, integer en vakkundig technisch toezichtbedrijf.
Daarnaast functioneert Verispect als een breed opererend expertisecentrum voor Rijksoverheid, locale overheden, brancheverenigingen, bedrijven en consumenten.
In Europese samenwerkingsverbanden op het gebied van onder meer metrologische wetgeving, vervult Verispect een belangrijke rol bij de vertegenwoordiging van Nederland.